Prohlídka fakulty s porušením zákona

Fakulta natočila prezentační video - prohlídku fakulty s jejím děkanem.

Podívat se na něj můžete například zde: 

https://www.facebook.com/watch/?ref=search&v=481838296840395&external_log_id=eb88285d-c650-4dbf-a388-4c9fc83582ae&q=prohl%C3%ADdka%20fakulty%20s%20jej%C3%ADm%20d%C4%9Bkanem

Je to pozoruhodný kinematografický počin. Tak například se dozvíme, že "tyto dveře nejsou otevřeny každému". To vskutku ne - ty dveře, u kterých děkan stojí, jsou totiž studentům kdovíproč zapovězeny. Jsou jen pro zaměstnance.

Dále je bezva, že se chlubí kavárnou (náklady na její vybudování byly 5 milionů korun - schválně jsem se na to ptal), v Brně je jich asi málo. Myslel jsem si, že hlavním úkolem fakulty je vzdělávat. Ale ne, ono je to asi podnikání v pohostinství. Kdo namítá, že k fakultě patří taky nějaké to občerstvení, tak to jistě ano - ovšem to na fakultě dávno je formou tzv. bistra Akáda.

O tom, že dveře na fakultě mají naprosto nesmyslná označení raději takticky pomlčí.

Kromě solární elektrárny (ke studiu zcela nepodstatné) jinak fakulta nenabízí nic, co by nebylo jinde. Dokonce si povšimněme, že teprve teď staví menzu - jinde naprostou samozřejmost.

Jedna pochvala by se ale taky našla - a to za zařízení "pidimuňátka". Což je herna pro děti, kde se o ně starají studentky (a jistě i studenti, buďme genderově korektní). Zařízení je zcela nové - už před lety jsem kritizoval, že za fakultě něco takového není. Tehdy jsem za to byl vysmíván a bylo mi sděleno stopadesát důvodů, proč to nelze udělat. Jak vidno - měl jsem pravdu.

Posledních několik sekund videa mě ovšem baví zdaleka nejvíc. Děkan sedne na bicykl a... poruší zákon tím, že jede na kole po chodníku.