Trampoty na studijním

Napsala mi jedna paní či slečna, jejíž jméno znám, ale nepřeje si ho zveřejnit (nedivím se - nejlepší vedení nejlepší fakulty je velmi mstivé), své trampoty se studiem. Velice jí děkuji.

Dneska po cestě ze školy mě zaujala "výtvarná stylizace" u vchodu na B. Studuju druhé studium, přičemž předchozí bylo taky na pajdě, akorát jsem měla jednu jinou aprobaci. Když jsem šla v lednu na studijní s otázkou "co dělat, když chci skončit a nevím, co dál?". Paní referentka mi vpálila, že mám skončit, jít na pracák a pak si podat novou přihlášku. Nechápala jsem, upřímně dodneška nechápu, proč musí znova dělat přijímačky na dvouobor, když si jeden nechávám. Když jsem jí sdělila, že na pracák nechci, tak mi řekla, že teda můžu pokračovat a po druhém semestru skončit a předměty si nechat uznat. Tak sláva. Měla jsem nějaké informace, ale za jakou cenu? Připadala jsem si špatně, že jsem si dovolila ji otravovat v její pracovní době.
A to ani nebudu komentovat náplň jednotlivých oborů. Studuju učitelství pro 2. stupeň, tak k čemu mi budou literární skupiny 40. let, které zanikly dva roky po svém vzniku? Nebo na co mi budou dva semestry Neživé přírody, když na druhém stupni se nerostům věnují dvě nebo tři hodiny?A superskvělý pedagogicko-psychologický základ, mám za sebou většinu a stejně absolutně netuším nic. Učit jsem se naučila díky svojí volitelné praxi a rozhodně ne díky praxi, kde si hraju na asistenta pedagoga.
No... Radši už končím.Nejhorší na tom vše je, že když se bavím se spolužáky, tak to vidíme dost podobně.